منبع
هفته گذشته رودبار میزبان شهیدی بود که با اقتدا به مولای خود دلاورانه در مسیر دفاع از وطن جان شیرین خود را نثار آسایش و آرامش مردمان آن نمود.
به گزارش خبرنگار شکوفه های زیتون، پیکر مطهر شهید صمد امیدپور با حضور با شکوه مردم شهید پرور شهرستان رودبار در این شهر تشییع شد.....پیکر شهید پاسدار صمد امیدپور از مقابل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رودبار با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولان، نهادهای دولتی و بر روی دستان مردم شهیدپرور این شهرستان تا جهاد کشاورزی رودبار تشییع شد.

پیکر این شهید گرانقدر پس از اقامه نماز میت توسط تشییع‌کنندگان برای خاکسپاری به مزار شهدای امام زاده هاشم(ع)منتقل شد.
او سبکبال پر کشید تا از فیض شهادتش عطر شهید در کوچه پس کوچه های شهرمان که با زرق و برق دنیا در آمیخته شده را  به استشمام برساند. اویی که تنها کمتر از 26 بهار از عمر آنان گذشته بود. جوانی پاک و بی آلایش که با تاسی جستن از گفتار امام خود که فرمود: اگر قرار است دین جدم با کشته شدن من پایدار بماند پس ای شمشیرها مرا دریابید.
اما چه زیبا بود وداع مادر، خواهر و بردار از این شهید، وداعی که بر گرفته از درس صبر و آزادگی حضرت زینب(س) بود.

مراسم بزرگداشت شهید صمد امیدپور نیز با حزن و اندوه، پاسداران، بسیجیان، خانواده های شهدا و ایثارگران،  مسئولان شهرستان رودبار در مسجد جامع شهر رستم آباد برگزار شد.
امام جمعه شهر رودبار در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید امیدپور اظهار داشت: شهید دارای مقام والایی است که برای رسیدن به آن کافی است انسان جان خود را در طبق اخلاص بگذارد.
حجت الاسلام داودی با اشاره به روایات و احادیث از ائمه اطهار اظهار داشت: هیچ کارنیک و خوبی بالاتر از شهادت نیست.
وی ادامه داد: دو جریان مخالف کمونیسم و لیبرالیسم که با یکدیگر دشمنی دیرینه داشتند برای مقابله با نظام و انقلاب اسلامی هم قسم شدند.
وی افزود: ایران اسلامی به برکت جوان های متدین و شهدای سرافراز و رهبری امام راحل در زمان حیات امام و رهبری دلسوزانه و حکیمانه مقام معظم رهبری در مقابل زیاده خواهی های دنیا ایستاده است.
وی با بیان اینکه دشمن هر روز با چهره ای جدید علیه نظام توطئه می کند، گفت: دشمن روزی ریگی ها را برای مقابله مطرح می کند و روزی رجوی ها را علیه کشور و  نظام به میدان می آورد.
امام جمعه رودبار با بیان اینکه امروز پژاک کوچکتر از آن است که در مقابل ایران بایستد، گفت: سپاه پاسداران در مقابله با گروه پژاک درس سنگینی به آنها داد.
وی امنیت درون کشور را مرهون رشادت های شهدایی چون امیدپور دانست و گفت: اگر امروز در خانه هایمان آرامش داریم و در منطقه دارای امنیت هستیم به برکت جوانهایی است که از آرامش خود برای دفاع از میهن اسلامی گذشته اند.
حجت الاسلام داودی با بیان اینکه امروز دشمن به فکر تعرض به زمین کشور نیست، گفت: دشمن در جبهه ای جدید فکر و اندیشه های درون کشور را نشانه گرفته و برای آن هزینه می کند.
وی راه اندازی 85 شبکه فارس زبان علیه کشور را توطئه جدید دشمنان عنوان کرد و گفت: اگر ماهواره، سایت ها و پیامک های را سلاح دشمن ندانیم فریب خورده ایم.
وی بیان داشت: دشمن با صرف هزینه های سنگین به دنبال آن است تا فکر جوان را نسبت به نظام و اعتقادات دینی تغییر دهد.
امام جمعه رودبار با بیان اینکه جوانهای دختر و پسر ایران اسلامی هدف اصلی دشمن در جبهه جدید دشمن هستند، گفت: اگر دیروز دشمن با سلاح جنگی به میدان آمده بود امروز ماهواره، بلوتوث، سایت ها و.. را سلاح دشمن در جبهه جدید است.
وی بیان داشت: برای مقابله با توطئه های دشمن باید بیدار باشیم و دشمنی های دشمن را بشناسیم.
داودی تصریح کرد: در جامعه امروزی آگاهی جوانان، هوشیاری مسئولان، امانت داری و عمل صادقانه راه مقابله با دشمن است.
وی با بیان اینکه دشمن به دنبال آن است تا مردم را از نظام و مسئولان جدا کند، گفت: زیر پرچم ولایت بودن همه مسئولان کشور را از گزند توطئه های دشمن مصون خواهد داشت.
امام جمعه رودبار با بیان اینکه دشمن بیشترین هزینه را برای تضعیف جایگاه ولایت قرار داده است، گفت: دشمن می داند تنها با تضعیف جایگاه ولایت که در بین مردم نفوذ دارد و مردم را به یک ید واحده تبدیل می کند، پیروز خواهد شد.
وی با بیان اینکه دشمن از کوچکترین روزنه برای ضربه به نظام استفاده می کند گفت: دشمن حتی به تن صدا و نوع شعارهای ما در راهپیمایی ها و صحنه های سرنوشت ساز کشور توجه دارد.
وی شهادت شهید شوشتری ها در شرق کشور و شهید امید پور ها در غرب کشور را راه مقابله با زیاده خواهی های بشریت دانست.
حجت الاسلام داودی با بیان اینکه شهدا با شهادت خود راه را به ما نشان می دهند، گفت: جوانی که در دانشگاه در مقاطع مختلف ادامه تحصیل می دهد، باید بداند به برکت رشادت های شهدایی چون شهید امیدپور هاست.

در ادامه این مراسم سرهنگ پاسدار علی جمالی فرمانده حوزه بسیج فجر توتکابن، به عوامل شکل گیری معنوی این شهید گرانقدر اشاره کرد و گفت: اولین دلیل معنویت این شهید به بردباری و صبر این مادر شهید برمی گردد.
وی ادامه داد: وقتی همکاران سپاه رودبار خبر شهادت صمد امیدپور را به مادرش دادند، او گفت: چند شب پیش خواب دیدم همرزمان شهید به محل ما آمدند و خبر شهادت صمد را به من گفتند و من ناراحت نیستم.
وی نقش بردار نقی امیدپور داماد شهید گرانقدر را دومین عامل شکل گیری معنوی این شهید گرانقدر عنوان نمود و گفت: ایشان در دوران جوانی بسیاری از مسائل اعتقادی و مذهبی را برای شهید گرانقدر بازگو نموده بودند.
فرمانده سابق حوزه بسیج محمد رسوا الله منجیل ادامه داد: حضور این شهید گرانقدر در محافل و مناسبت های ائمه اطهار از دیگر علل شکل گیری معنوی این شهید گرانقدر بود.
وی بیان داشت: این شهید گرانقدر در ایام فاطمیه برای مظلومیت حضرت زهرا(س) گریه می کرد و اشک می ریخت.
وی در پایان سخنان خود، گفت: شاکرم مدتی با این شهید بزرگوار حشر و نشر داشتم و ولی ما ماندیم و این شاگرد اهل بیت گوی سبقت را از ما ربود و ره صد ساله را یک شبه رفت.

شهادت را نه در جنگ، در مبارزه می دهند
ما هنوز شهادتی بی درد می طلبیم
غافل که شهادت را جز به اهل درد نمی دهند . . .

نقی امیدپور داماد شهید امیدپور به خبرنگار ما می گوید: شهید صمد در دوران تحصیلش دانش آموزی ممتاز، با اخلاق و با ادب بود، به گونه ای که هر کس در برخورد اول تفاوتش را با مابقی همکلاسی ها مشاهده می کرد.
وی رزق حلال، شیر پاک مادر و تربیت دینی در خانواده را مهم ترین علل معنویت این شهید گرانقدر دانست و ادامه داد: ولایت مداری و دوری از گناه مهم ترین شاص های اخلاقی این شهید گرانقدر به شمار می آید.
داماد شهید امید پور نقل می کند که: قریب به سه سال گذشته شهید امیدپور برایم، گفت: فلانی بنده کارم اینگونه است امکان دارد روزی با پرچم میهنم بازگردم یعنی به درجه شهادت برسم. بنده در جواب به ایشان گفتم صمد جان شهادت رتبه والایی است و شما تا رسیدن به آن خیلی کار دارید. او در جواب گفت: بنده سخنم را جهت اطلاع شما گفتم و وصیت نامه را هم در کمدم گذاشته ام.
وی با بیان اینکه شهید امید پور اهل ریا نبود، گفت: همسنگران شهید امیدپور می گفتند ما نمی دانستیم صمد اهل نماز شب است و برای خود وصیتنامه نوشته است، بعضی شبها می دیدم او در رختخواب نیست، اوایل، نبودش را جدی نمی گرفتیم اما پس از مدتی که این بیدارشدن های شبانه وی ادامه یافت به دنبالش رفتیم تا ببینیم او کجاست؟ دیدم در نماز خانه نماز شب می خواند. گفتم چرا با ما در این باره سخن نمی گفتی؟ او در جواب می گوید که خواستم ریا نباشد.
امیدپور با بیان اینکه خون شهید انقلاب را آبیاری می کند، گفت: برای خدا رفتن از خصوصیاتی است که شهیدان را جاودانه می کند.
وی با بیان اینکه همه مردم و مسئولان در جایگاه خود، نسبت به خون شهید مسئول هستند، گفت: با عمل به وصیت نامه شهید، پشتیبان ولایت فقیه بودن، حفظ عفاف و حجاب، دشمن شناسی می توانیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم.
امیدپور بر پاسداری بر حفظ و کرامت خون شهید تاکید کرد و بیان داشت: امروز هرکس و در هر وظیفه ای باید حافظ و قدردان خون شهید باشد. یک کارمند و یک مسئول با حفظ الطاف الهی در کار، احترام به ارباب رجوع و برای خدا کار کردن می تواند در حفظ خون شهید نقش داشته باشد.
وی با بیان اینکه پشتیبان ولایت بودن از خصوصیات و وصیت شهید امیدپور است، گفت: وجود ولایت در کشور انقلاب را به اوج رسانده است. کشور های همسایه به دلیل نداشتن ولایت در انقلاب خود نا موفق بوده اند.
وی تربیت اسلامی در خانواده ها را در شکل گیری جوانانی مومن و متدین مهم دانست و گفت: تربیت ناسالم در خانواده زمینه انحراف و انحطاط جوانان را فراهم می کند. بسیاری از خانواده ها وجود ماهواره در خانواده را یک تهدید نمی دانند و با افتخار آن را به منازل خود می برند اما جوانان همین خانواده با بهره گیری غلط از این ابزار ضد فرهنگی در جامعه دچار انحراف خواهند شد.
داماد شهید امیدپور نقش مسئولان فرهنگی را در هدایت صحیح جوانان مهم دانست و گفت: جوانان این مرز و بوم جوانان ارزشمندی هستند که به دلیل عدم حمایت و توجه بزرگترها در خطر تهدیدات فرهنگی دشمن قرار می گیرند. خانواده ها و بزرگتر ها می توانند با معرفی جوانان خود به بسیج و انس دادن آنان با دعا و قرآن زمینه را برای هدایت جوانان فراهم کنند.
وی برپایی نماز و حفظ محرمات را راه مصونیت از تیر گمراهی خصوصاً در نسل جوان عنوان نمود.

احمد امیدپور برادر شهید امید پور با اشاره به خصوصیات اخلاقی شهید امیدپور گفت: ایشان در ادب و اخلاق زبان زد بود، در برخی مواقع از رفتار او درس می گرفتیم.
وی با بیان اینکه شهید امیدپور به فکر مسئل مادی و دنیوی نبود، ادامه داد: کسی که با خدا باشد به چیزی دیگری فکر نمی کند، شهید امیدپور زمینی نبود، بنده به عنوان برادر بزرگ از برخی اخلاقیات شهید صمد غبطه می خوردم.
برادر شهید افزود: تا چندی پیش نمی دانستم شهید امیدپور در گروه صابرین سپاه مشغول خدمت است، او سختی ها را به جان می خرید هیچگاه از کارهایش سخن نمی گفت. او را پس از شهادتش شناختیم که همسنگران او از سجایای اخلاقیش برای مان سخن می گفتند.
وی با بیان اینکه خون شهید بیداری می آورد، گفت: خون شهید حس مسئولیت، حفظ کرامت شهید را در انسان بیشتر می کند.
وی افزود: وقتی خبر شهادت برادرم را شنیدم به مادرم گفتم ناراحت نباش و شکر کن و سرت را بالا بگیر که فرزندت شهید شده است.

محمدرضا امیدپور  برادر کوچکتر شهید امیدپور از حسن خلق شهید امیدپور سخن گفت و ادامه داد: در بسیاری از مواقع در خانه تنها بودم وقتی در را بر روی شهید صمد باز می کردم همیشه خنده به لب داشت.
وی احترام به پدر و مادر را یکی از الگوهای تربیتی شهید امیدپور عنوان کرد و گفت: همه افراد جامعه خصوصاً جوانان باید این عمل را سرلوحه کار خود قرار دهند.
برادر شهید امید پور مقابله با توطئه های جبهه نرم دشمن را در پاسداشت حرمت خون شهدا مهم می داند و می گوید: استفاده از اینترنت و شبکه های ماهواره ای جنبه ای دو طرفه دارد. اگر جوانان عزیز با دید صحیح از این ابزار استفاده کنند 60 درصد علم در این ابزار نهفته است اما با تبلیغات سوء دشمن جوانان به جنبه منفی و غیر اخلاقی این ابزار فرهنگی چنگ می زنند.
وی عدم نظارت خانواده بر اعمال و رفتار فرزندان را مهم ترین علت انحراف جوانان عنوان کرد و گفت: وقتی خانواده از احوال فرزند خود غافل باشد یقیناً خود خانواده زمینه را برای انحراف جوان فراهم کرده است.
برادر شهید امیدپور با بیان اینکه شهادت شهید امیدپور برای مقابله با همین توطئه های دشمن در سنگری دیگر است، گفت: جوانان باید بدانند که سرمشق گرفتن از شهدایی چون امیدپور که دار و ندار خود را در طبق اخلاص قرار دادند، از بسیاری از کج روی ها و رخنه بیگانگان در جامعه جلوگیری خواهدکرد.

خانم رعنا امیدپور مادر گرانقدر شهید امیدپور برای مان می گوید: شهید امیدپور جوانی پاک بود و در راه دفاع از اسلام، ناموس و برای دفاع از میهن، شهادت را مکمل راهش نمود تا کشورمان همانند افغانستان، عراق و فلسطین زیر سلطه و ستم بیگانگان نباشد.
وی ادامه داد: پس از شهادت فرزندم خونم به جوش آمده و اگر زمینه فراهم شود و اجازه بدهند می خواهم محل شهادت فرزندم و محل ریختن خونش بر زمین را از نزدیک ببینم. حتی حاضرم تفنگ بدست بگیرم و بجنگم تا اسلام زنده بماند.
وی افزود: حفظ نظام از ارزشهایی است که شهدایی همانند فرزندم به شهادت می رسند تا در داخل کشور امنیت داشته باشیم.
مادر شهید امید پور با اشاره به خصوصیات اخلاقی شهید امیدپور گفت: فرزندم با خدا و با ایمان بود و همیشه دلش برای مادر، برادر و خواهرانش می تپید و همیشه صله رحم داشت و به من نیز تاکید فراوان داشت تا با اقوام دیدار داشته باشم. فرزندم می گفت: مادر بی ریا باش و با اقوام و آشنایان رفت و آمد داشته باش شاید آنها فراموش کرده یا نمی توانند به ما سر بزنند.
* داماد شهید نیز در خصوص آخرین دیدار شهید گفت: شهید امیدپور در دیدار آخرش به من گفت: فلانی لیاقت شهادت ندارم، ولی اگر شهید شدم به مادرم بگویید در بین مردم گریه و زاری نکند و مادرم را از الان آماده کنید.
مادر شهید امیدپور با بیان اینکه قدر خون شهید را چگونه باید نگه داریم، گفت: همه افراد جامعه، زن، مرد، دختر و پسر باید ادامه دهنده راه شهدا باشند. باید بدانند خون شهید برای چه ریخته شده است و شهدا برای چه رفته اند.
وی دختران و مادران را به حفظ حجاب دعوت کرد و گفت: دختران و مادران جامعه امروز حجاب را برای خود عیب ندانند، آنان در جایگاه خود با حفظ عفاف و حجاب می توانند از خون شهید پاسداری کنند.
وی از چگونگی خبر شهادت فرزندش، گفت: چهل روز قبل از شهادت فرزندم( همزمان با پایان اولین مرحله حمله سپاه به گروه پژاک) در عالم خواب دیدم همرزمان فرزندم لباس مشکی به تن دارند و به خانه ما آمده اند اما فرزندم در بین آنها نبود. وقی صدایم کردند از خواب بیدار شدم سه بار فریاد یا حسین سردادم.
وی افزود: وقی پیکر فرزند شهیدم را دیدم با تاسی از خانم زینب کبری(س) صبر را سر مشق کارم قرار دادم به فرزندم گفتم شهادتت مبارک امیدوارم با حضرت علی اکبر امام حسین(ع) محشور شوی.
• بنده هم به عنوان یک خبرنگار باید بگوییم این بصیرت یک مادر شهید روستایی است که اینگونه سخن می گوید و شهادت فرزندش را افتخاری برای حفظ نظام می داند. همچنان که حرفهای دل سوخته این مادر را بروی کاغذ می آوردم، خطاب به من گفت: فرزندم حیف سواد ندارم وگر نه خیلی چیزها در دلم بود که برایت می نوشتم.
• البته شنیدم این مادر پاکدامن روز تشییع فرزندنش قبل از شرکت در مراسم تشییع دو رکعت نماز شکر به جای می آورد و در مراسم تشییع فرزندش شرکت می کند.
مادر شهید امیدپور ادامه می دهد: خون شهید امانتی در دستمان است که همه باید در جایگاه خود آن را حفظ کنیم. من سه پسر دارم که اگر اجازه بدهند به آنها گفته ام اگر شما را هم برای دفاع از نظام می برند دریغ نکنید و بروید.
وی بیان داشت: بنده هم از مادران شهدا درس هایی گرفته ام. مادری سه فرزندش را برای دفاع از نظام تقدیم کرده است. همسری بعد از 28 سال امید آن را دارد که همسر شهیدش شفیع او در روز قیامت باشد. قبل از شهادت فرزندم نیز وقتی شهدا را در تلویزیون می دیدم، دلم سخت به درد می آمد و می شکست.
وی همگان با به حفظ و حرمت خون شهید دعوت کرد و گفت: خدا را در نظر گرفتن در انجام همه امورات حفظ خون شهید را به همراه دارد.


زینب امیدپور خواهر گرامی شهید امیدپور نیز در سخنانی بر حفظ حرمت خون شهیدان تاکید کرد و گفت: شهادت شهید امیدپور خون ها را به جوش آورده است و بسیاری از جوانان هوشیار شده اند لذا باید همه دست به دست هم دهیم تا این هوشیاری و حفظ خون شهید برای همیشه در اذهان زنده بماند.
وی اظهار داشت: خدا لیاقتی را به خانواده ما عطا کرد و نوری را در زندگی ما قرار داد و بعد از 26 سال این نور را از ما گرفت و این نور در وصیتنامه اش به همه اعلام می کند پشتیبان ولایت فقیه باشید و بس.
وی برگزاری محافل و مجالس آمیخته با گناه را در شأن و حفظ کرامت شهید ندانست و گفت: عده ای با برگزاری عروسی های مختلط خون شهدا نظام را زیر سوال می برند.
خواهر شهید امیدپور با بیان اینکه قیام حسینی و شهادت علی اصغر(ع)، علی اکبر(ع)، ابوالفض العباس(ع) و... برای حفظ ارزشهای اسلامی و امر به معروف و نهی از منکر بود، گفت: امر به معروف در جامعه امروز با انحرافاتی که دارد رنگ و بویی دیگر به خود گرفته است.
وی نقش مادران را در تربیت اسلامی فرزندان مهم دانست و گفت: متاسفانه در جامعه کنونی مشاهده می شود برخی مادران با حضور در مجالس آمیخته با گناه زمینه را برای بی عفتی و بی بند و باری دختران خود فراهم می کنند.
وی خطاب با اینگونه افراد از آنان خواست تا شهادت شهیدانی چون امیدپور را سرمشق راه خود قرار دهند و اگر تا به امروز کج رفته اند به خود بازگردند و راه صحیح را به پیش گیرند.
وی با بیان اینکه عده ای حجاب زن را به تمسخر می گیرند، گفت: دیروز عده ای به حجاب زنان طعنه می زدند و می خندیدند و امروز در مجلس شهید گریه و زاری می کنند. اینگونه افراد باید بدانند شهید برای دفاع از عفت و ناموس به درجه شهادت رسیده است لذا همه خواهران باید حجاب و چادر را یک افتخار برای مصونیت از گناه بدانند.
خواهر شهید با بیان اینکه افتخار می کنم که چادر را حجاب برتر خود انتخاب کرده ام و دوست دارم مرا با چادر به خاک بسپارند و در روز قیامت با چادر مشهور شوم.
وی طهارت را یکی دیگر از خصوصیات شهید امیدپور دانست و گفت: شهید امیدپور همیشه با وضو بود و همواره احترام به پدر و مادر را مورد تاکید قرار می داد.

حسن یوسفی دایی شهید نیز با اشاره به خصوصیات اخلاقی شهید گفت: ایشان همواره خند رو بود و برخورد با دوستان با رویی گشاده به آنان سلام می گفت.
وی احترام به بزرگتر را دیگر خصوصیت این شهید گرانقدر دانست و گفت: روزی شهید گرانقدر را مشاهده نمودم که وارد خانه شد و در احوال پرسی با مادرش دست او را بوسه زد.
وی ادامه داد: باید از ذره ذره رفتار های شهید الگو درس بگیریم، گفت: شهدایی که در برابر هجوم دشمن سینه سپر می کنند و تمام هستی خود را در طبق اخلاص می گذارند برای همگان الگو هستند.
دایی شهید بیان داشت: آنان برای دفاع از اسلام و انقلاب به شهادت می رسد ما نیز برای حفظ خون شهدا باید به وظایف خود عمل کنیم.

 
شهید گرانقدر صمد امیدپور اول آذر ماه 1364 در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود. وی دوران ابتدایی خود را در روستای نقله بر و دوران تحصیلش در مقطع راهنمایی را در مدرسه شبانه روزی معدن سنگرود گذراند. و تحصیلاتش را تا پایان سوم متوسطه در شهر رشت ادامه داد.
شهید گرانقدر در دوران دانش آموزی به عضویت بسیج دانش آموزی در آمد. وی ادامه تحصیلاتش در مقطع پیش دانشگاهی را در شهر جیرنده به اتمام رساند.
شهید امیدپور همزمان به عضویت بسیج شهر منجیل در آمد و پس از مدتی عضو فعال بسیج شد. ایشان در دوران زندگی پربرکت خود، انجام واجبات و ترک محرمات و حضور فعال در مراسم های مذهبی را مورد تاکید فراوان قرار می داد.
این شهید گرانقدر همیشه عاشق و دلباخته ولایت فقیه بود و همیشه می گفت: باید پشتیبان ولایت فقیه باشیم.
شهید امیدپور در سال 1384 به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و پس از گذراندن دوره آموزش افسری در دانشگاه امام حسین(ع) به عضویت یگان ویژه صابرین در آمد.
ایشان عاشق شهادت بود و همیشه می گفت: من اگر لیاقت شهادت را داشته باشم بزرگترین هدیه الهی است.
شهید گرانقدر در فرازی از وصیت نامه خود می نویسد همه جوانان عزیز ایران مخصوصاً پسران و دختران هم سن و سال خودم را دعوت به تقوای الهی و پرهیز از هواهای نفسانی، شیطانی و شهوانی می نمایم و اینکه به پدر و مادر خود احترام بگذارید و همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید تا پیروزی همیشه در دستتان باشد.
اگر شهید شدم برایم گریه نکنید، همه شما باید خوشحال باشید و گرنه من ناراحت می شوم.
شهید امید پور در پایان وصیت نامه خود این شعر را می نویسد:
آنکس که تو را شناخت جان را چه کند
فرزند و عیال و خانوار را چه کند
دیوانه کنی هر دو جهانش بخشی
دیوانه تو هر دو جهان را چه کند
دوست دارم که شهید شوم
تا یار که را خواهد و خواهان که باشد.
روحش شاد یاد گرامی باد.برچسب ها :
شهید صمد امیدپور ,  مزار شهدای امام زاده هاشم(ع ,