ناگفته هایی از عملیات مبارزه با گروهک تروریستی پژاک -3

بالا رفتن دست دشمن

پس از چند ارزیابی و سبک و سنگین کردن راه اقدام بعدی انتخاب شد، نیروهای رزمنده اسلام آماده شده بودند تا این ارتفاع را اگر چه با شهادت همه نیروها فتح کنند. آنگاه برای تخلیه ارتفاع به دشمن در هم کوبیده و خسته ضرب العجل 24 ساعته داده شد، آنها ابتدا نپذیرفتند و گفتند این یعنی مرگ و نابودی ما و تا هشت صبح مهلت خواستند و هنگامی که آرایش، تحرک و چهره مصمم و قاطع دلاوران سپاه اسلام را دیدند، تخلیه و عقب نشینی را پذیرفتند، خواستند روی ارتفاعات نقطه صفر مرزی مستقر شوند که به آنها گفته شد باید همه منطقه جاسوسان را تحویل دهند و به عمق خاک عراق روند.

آنها در پایان با خفت و ذلت به خواسته فرماندهان سپاه اسلام تن دادند.

از نکات جالب این عملیات کم نظیر و دقیقاً از جنس عملیات های دوران دفاع مقدس این بود که دشمن پس از دادن بیش از 200 کشته اعلام کرد ما تاکنون چنین حجم کشته ای نداشته ایم و در مدت چهل سالی که با ترکیه جنگیدیم، هیچ گاه چنین جنگ طاقت فرسایی را نداشتیم. به نیروهای ایرانی می گفتند چرا اینقدر یک دنده هستید و بر روی مواضع تان اصرار دارید.

فرماندهان در تمامی عرصه عملیات در کنار رزمندگان اسلام حضور داشتند. تبعیت پذیری نیروها و عشق به عمل به تکلیف در آنها ستودنی بود. در اثنای کار عراقی ها گفتند به خاک ما تجاوز شده و پس از فرستادن یک گروه کارشناسی متوجه شدند این خبر دروغ است.

خورشید روزهای پاییز

و حالا پاییز فرا رسیده و خورشید همچون گذشته هر سپیده می دمد و با نوازش مهربان باران نورش خفتگان دیارمان را بیدار می کند تا چرخ زندگی روزانه به حرکت درآید. کشاورز در کشتزار، کارگر در کارخانه، بازاری در بازار، کارمند در اداره، دانش آموز و معلم در مدرسه، دانشجو و استاد در دانشگاه، اعضای خانواده در کانون گرم شان به سر برند و در اوج آرامش و امنیت به امورات شان بپردازند.

با این تفاوت که اگر تا چند ماه پیش از تهدید دشمن که بر هم زننده آرامش و امنیت است، بی خبر بودند حالا بدانند که در امنیت و آرامش واقعی به سر می برند که آن را مدیون امنیت گسترانی هستند مانند: محمد جعفرخانی، مصطفی صفری تبار، محمد محرابی پناه، مسلم احمدی پناه، علی بریهی، مجتبی بابایی زاده، محمدمنتظر قائم، حسین حسین پور، عباسعلی جان نثاری، عبدالمحمد خرم روز، قاسم قاسمی، صمد امیدپور، محمدباقری، یوسف فدایی نژاد ،حسین رضایی، علی پرورش ،محمد غفاری،سید محمود موسوی و ...


همگی این شهدا به خاطر امنیت و آرامش مردم شان شهید شدند و امروز دیگر در میان ما نیستند و در نبود آنها همرزمان شان هستند که این روزها و شبها با بیداری و نگهبانی برقله های جاسوسان، حاج ابراهیم، مام حسن و ... در شمال غرب کشور که آزادی آنها بزرگ ترین یادگار همرزمان شهیدشان است اجازه می دهند تا مادران ایرانی با خاطری آسوده کودکان شان را در آغوش بخوابانند تا فردا و فرداها را بدون دغدغه و با رویاهای پاک و شیرین کودکانه تا مرحله شناخت حماسه این شهیدان والامقام سپری کنند.

خورشیدواره های آسمان معنوی ایران مانند خورشید عالم تاب بی غروب و جاودان است.

به پیشگاه شان ادای احترام کنیم با ذکر صلوات.

برگرفته از سایت مشرق


برچسب ها :
محمد جعفرخانی ,  مصطفی صفری تبار ,  محمد محرابی پناه ,  مسلم احمدی پناه ,  علی بریهی ,  مجتبی بابایی زاده ,  محمدمنتظر قائم ,  حسین حسین پور ,  عباسعلی جان نثاری ,  عبدالمحمد خرم روز ,  قاسم قاسمی ,  صمد امیدپور ,  محمدباقری ,  یوسف فدایی نژاد ,  حسین رضایی ,  علی پرورش ,  محمد غفاری ,  سید محمود موسوی و .. ,